Szanowni Państwo.

Minęło już pół roku od wprowadzenia w naszym mieście zmian dotyczących gospodarki odpadami. Był to czas, w którym z jednej strony został zorganizowany system gromadzenia, odbioru i unieszkodliwiania odpadów komunalnych z obszaru całego miasta a z drugiej strony jego praktyczne zastosowanie przez nas, mieszkańców. Dzisiaj, po okresie pół roku funkcjonowania tego systemu, przedstawiam Państwu wyniki naszej wspólnej pracy. Ze względu na duży zakres informacji, w ulotce wyniki zostały przedstawione w tabelach. Zawierają one najbardziej istotne dane, które w sposób prosty i przystępny informują o najważniejszych wynikach funkcjonowania systemu z okresu pierwszego półrocza.

Wierzę, że przekazane Państwu informacje będą dla nas wszystkich nie tylko źródłem wiedzy, ale również istotnym materiałem poglądowym, który być może jeszcze bardziej przekona nas o potrzebie segregacji wytwarzanych odpadów. Mam świadomość, że jesteśmy na początku długiej drogi, która ma na celu osiągnięcie takich rezultatów naszych wspólnych działań, aby środowisko, w którym żyjemy było dla nas bezpieczne, nam przyjazne i coraz bardziej czyste. Jestem przekonany, że z upływem czasu, jako mieszkańcy będziemy mieli coraz większą świadomość potrzeby a nawet konieczności stosowania w życiu codziennym takich zachowań,, które są dla nas przyjazne i chronią środowisko w którym na co dzień żyjemy.

W 2014 roku będziemy kontynuować inwestycje w zakresie gospodarki odpadami. Zostaną utworzone i wyposażone w pojemniki nowe miejsca gromadzenia odpadów segregowanych, zostanie wybudowany Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mam nadzieję, że zwiększy się liczba gospodarstw domowych i podmiotów gospodarczych, które będą segregować wytwarzane odpady. Bardzo mocno do tego przekonuję.

Liczę na Państwa uwagi i wsparcie w doskonaleniu funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami w naszym mieście, bo jest to nasza wspólna sprawa.

Ireneusz Żurawski
Burmistrz Miasta Złotoryja


 


w załączniku do pobrania Informacja za ROK 2013 w formie ulotki

Powrót

Załączniki

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Miejskiej Złotoryja za rok 2013
Podmiot udostępniający informację:Urząd Miejski w Złotoryi Pl. Orląt Lwowskich 1, 59-500 Złotoryja
Informację opublikował:Piotr Rewig
Data publikacji:24.01.2014 08:20
Wytworzył lub odpowiada za treść:Grzegorz Nowodyła
Informację aktualizował:Piotr Rewig
Data aktualizacji:31.10.2017 13:56
Liczba wyświetleń dokumentu: 463